Standings after 6 rounds (top 40)

http://www.chess-results.com/tnr266609.aspx

Rk. No.Ini. Nombre Tipo Gr FED Elo EloN Club/Ciudad Pts.  Des 1  Des 2
1 17 IM Salinas Herrera Pablo CHI 2411 0 Chile 6,0 14,5 19,0
2 1 GM Grigoryan Karen H. ARM 2570 0 Armenia 5,0 16,0 21,0
15 IM Petrosyan Tigran S. ARM 2430 0 Armenia 5,0 16,0 21,0
4 20 IM Iniyan P U16 IND 2404 0 India 5,0 15,5 20,5
5 4 GM Krysa Leandro ARG 2537 2495 Mollet 5,0 15,5 20,0
6 25 FM Motuz Karol A SVK 2385 0 Eslovaquia 5,0 12,5 16,5
7 8 IM Gascon Del Nogal Jose Rafael VEN 2498 0 Venezuela 4,5 15,5 21,5
8 5 IM Vera Siguenas Deivy PER 2525 0 Peru 4,5 15,0 19,5
11 GM Narciso Dublan Marc ESP 2467 2546 Escola Escacs BCN 4,5 15,0 19,5
10 26 IM Perpinya Rofes Lluis Maria A ESP 2366 2435 SCC Sabadell Chessy 4,5 14,5 19,5
34 FM Escalante Ramirez Brian Sebas U18 A PER 2326 0 Peru 4,5 14,5 19,5
12 24 IM Panelo Marcelo A ARG 2386 2445 Castelldefels 4,5 14,5 19,0
49 Srijit Paul U16 A IND 2255 0 India 4,5 14,5 19,0
14 7 GM Gonzalez Garcia Jose MEX 2513 2572 SCC Sabadell Chessy 4,5 14,0 18,0
15 28 CM Gukesh D U12 A IND 2365 0 India 4,5 13,5 17,5
16 6 IM Himanshu Sharma IND 2514 0 India 4,5 13,0 18,0
17 9 IM Oliva Castaneda Kevel CUB 2497 0 Cuba 4,5 13,0 17,5
12 IM Fernandez Fernando PER 2455 0 Peru 4,5 13,0 17,5
72 FM Vergara Jofre Felipe U20 B CHI 2119 0 Chile 4,5 13,0 17,5
20 13 IM Fluvia Poyatos Jordi ESP 2438 2467 Sant Josep Badalona 4,5 12,0 16,5
21 3 GM Peralta Fernando ARG 2540 2593 Escola Escacs BCN 4,0 17,5 23,5
22 38 FM Karthik Venkataraman U18 A IND 2316 0 India 4,0 14,5 19,5
23 39 Abhishek Das A IND 2314 0 India 4,0 14,5 19,0
24 32 Morales Jhon Alexander A COL 2343 0 Colombia 4,0 14,0 19,0
25 14 FM Diaz Camallonga Carles ESP 2437 2471 SCC Sabadell Chessy 4,0 14,0 18,0
26 29 IM Grafl Florian A GER 2364 2429 Escola d’Escacs BCN 4,0 13,5 18,5
27 60 Cimer Emanuel U16 B ARG 2184 0 Obras Sanitarias B.Aires 4,0 13,0 18,0
28 42 Akash Pc Iyer U20 A IND 2304 0 India 4,0 12,5 17,5
29 47 IM Deshmukh Anup M. A IND 2260 0 India 4,0 12,5 17,0
51 FM Gomez Jurado Luis Alberto B ESP 2246 2360 Sant Josep Badalona 4,0 12,5 17,0
31 10 IM Rios Cristhian Camilo COL 2475 0 Colombia 4,0 12,0 16,0
32 61 MK Blasco Coll Andreu B ESP 2181 2316 Castelldefels 4,0 11,5 16,0
33 58 Vignesh B U18 B IND 2208 0 India 4,0 10,5 14,0
34 35 AGM Fenil Shah A IND 2326 0 India 3,5 17,0 23,0
35 21 FM Quirhuayo Chumbe German Gonza U16 A PER 2397 2352 Peon Doblado 3,5 16,0 22,0
36 2 GM Ortiz Suarez Isan Reynaldo CUB 2556 0 Cuba 3,5 15,5 21,0
37 27 Arjun Kalyan U16 A IND 2366 0 India 3,5 15,0 19,5
38 16 IM Lorenzo De La Riva Lazaro ESP 2415 2465 SCC Sabadell Chessy 3,5 15,0 19,0
39 50 FM Escandell Juan C A ESP 2251 2369 Cerdanyola Valles 3,5 14,5 19,5
40 63 Gonzalez Saguillo Oriol U18 B ESP 2157 2209 Tres Peons 3,5 14,0 18,5
Tags: ,
Share: 0