Name G1 G2  R1  R2  r3  r4  B1  B2  SD Tot
      Round 2 Match 01
 Dreev Aleksey (RUS) 0 0 0
 Carlsen Magnus (NOR) 1 1 2
      Round 2 Match 02
 So Wesley (USA) ½ ½ 1
 Bluebaum Matthias (GER) ½ ½ 1
      Round 2 Match 03
 Lenic Luka (SLO) ½ ½ 1
 Caruana Fabiano (USA) ½ ½ 1
      Round 2 Match 04
 Kramnik Vladimir (RUS) 1 ½ 1.5
 Demchenko Anton (RUS) 0 ½ 0.5
      Round 2 Match 05
 Hou Yifan (CHN) ½ ½ 1
 Aronian Levon (ARM) ½ ½ 1
      Round 2 Match 06
 Mamedyarov Shakhriyar (AZE) ½ ½ 1
 Kuzubov Yuriy (UKR) ½ ½ 1
      Round 2 Match 07
 Bruzon Batista Lazaro (CUB) ½ ½ 1
 Nakamura Hikaru (USA) ½ ½ 1
      Round 2 Match 08
 Vachier-Lagrave Maxime (FRA) 1 ½ 1.5
 Grachev Boris (RUS) 0 ½ 0.5
      Round 2 Match 09
 Cori Jorge (PER) ½ ½ 1
 Grischuk Alexander (RUS) ½ ½ 1
      Round 2 Match 10
 Anand Viswanathan (IND) 0 ½ 0.5
 Kovalyov Anton (CAN) 1 ½ 1.5
      Round 2 Match 11
 Kravtsiv Martyn (UKR) ½ ½ 1
 Ding Liren (CHN) ½ ½ 1
      Round 2 Match 12
 Karjakin Sergey (RUS) ½ 0 0.5
 Dubov Daniil (RUS) ½ 1 1.5
      Round 2 Match 13
 Motylev Alexander (RUS) ½ ½ 1
 Giri Anish (NED) ½ ½ 1
      Round 2 Match 14
 Wei Yi (CHN) ½ ½ 1
 Rapport Richard (HUN) ½ ½ 1
      Round 2 Match 15
 Adhiban B. (IND) ½ ½ 1
 Nepomniachtchi Ian (RUS) ½ ½ 1
      Round 2 Match 16
 Svidler Peter (RUS) ½ ½ 1
 Erdos Viktor (HUN) ½ ½ 1
      Round 2 Match 17
 Onischuk Alexander (USA) ½ ½ 1
 Wojtaszek Radoslaw (POL) ½ ½ 1
      Round 2 Match 18
 Yu Yangyi (CHN) ½ ½ 1
 Jobava Baadur (GEO) ½ ½ 1
      Round 2 Match 19
 Sevian Samuel (USA) ½ ½ 1
 Li Chao b (CHN) ½ ½ 1
      Round 2 Match 20
 Harikrishna P. (IND) ½ ½ 1
 Sethuraman S.P. (IND) ½ ½ 1
      Round 2 Match 21
 Artemiev Vladislav (RUS) ½ ½ 1
 Radjabov Teimour (AZE) ½ ½ 1
      Round 2 Match 22
 Le Quang Liem (VIE) 0 ½ 0.5
 Vidit Santosh Gujrathi (IND) 1 ½ 1.5
      Round 2 Match 23
 Rodshtein Maxim (ISR) ½ 1 1.5
 Adams Michael (ENG) ½ 0 0.5
      Round 2 Match 24
 Navara David (CZE) 1 0 1
 Cheparinov Ivan (BUL) 0 1 1
      Round 2 Match 25
 Fedoseev Vladimir (RUS) 1 ½ 1.5
 Inarkiev Ernesto (RUS) 0 ½ 0.5
      Round 2 Match 26
 Wang Hao (CHN) ½ ½ 1
 Gelfand Boris (ISR) ½ ½ 1
      Round 2 Match 27
 Matlakov Maxim (RUS) ½ ½ 1
 Andreikin Dmitry (RUS) ½ ½ 1
      Round 2 Match 28
 Duda Jan-Krzysztof (POL) ½ ½ 1
 Ivanchuk Vassily (UKR) ½ ½ 1
      Round 2 Match 29
 Vitiugov Nikita (RUS) ½ ½ 1
 Najer Evgeniy (RUS) ½ ½ 1
      Round 2 Match 30
 Tomashevsky Evgeny (RUS) ½ 0 0.5
 Vallejo Pons Francisco (ESP) ½ 1 1.5
      Round 2 Match 31
 Bacrot Etienne (FRA) ½ ½ 1
 Bu Xiangzhi (CHN) ½ ½ 1
      Round 2 Match 32
 Tari Aryan (NOR) ½ 0 0.5
 Lenderman Aleksandr (USA) ½ 1 1.5
Tags: , , ,
Share: 0