world-youth-2016

http://wy2016.fide.com

Boys 18 top 15 after 6

Ranking crosstable after Round 6
Rk. Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts. TB1 TB2 TB3
1 IM Vavulin Maksim 2582 RUS  21w1  13b½  24w1   9b1  10w1   2b½   8w 5 0,5 21 24
2 IM Petrosyan Manuel 2530 ARM  30b1  46w1  43b½  19w1   5b1   1w½   3b 5 0,5 19 21
3 IM Lorparizangeneh Shahin 2478 IRI  14w1  27b½  15w1   4b½  11w½  18b1   2w 4,5 0 20 23
4 IM Mousavi Seyed Khalil 2412 IRI  40b1  33w1   6b½   3w½  32b1   7w½   5b 4,5 0 20 23
5 FM Hakobyan Aram 2417 ARM  44b1  50w1  19b½   6w1   2w0  21b1   4w 4,5 0 19 21
6 IM Kollars Dmitrij 2491 GER  36w1  38b1   4w½   5b0  29b1  22w1   7b 4,5 0 19 22
7 Nguyen Hoang Duc 1874 VIE  27w0  14b1  34w1  28w1  20b1   4b½   6w 4,5 0 18 21
8 IM Sanal Vahap 2477 TUR  29b1  28w½  32b½  26w½  30b1  19w1   1b 4,5 0 16 19
9 IM Dragnev Valentin 2430 AUT  34w1  18b½  23w1   1w0  26b1  11b½  16w 4 0 19 22
10 FM Rakotomaharo Fy Antenaina 2439 MAD  35b½  54w1  16b1  43w1   1b0  13w½  11b 4 0 19 21
11 FM Zakaryan David 2377 RUS  39w½  53b1  12w½  31b1   3b½   9w½  10w 4 0 19 21
12 IM Bellahcene Bilel 2483 FRA  26b1  16w½  11b½  29w0  35b1  31w1  13b 4 0 17 20
13 FM Plenca Jadranko 2396 CRO  57w1   1w½  28b½  50b1  18w½  10b½  12w 4 0 17 19
14 Kalogeris Ioannis 2271 GRE   3b0   7w0  64b1  55w1  39b1  32w1  20b 4 0 17 17
15 FM Timerkhanov Alexander 2340 RUS  59b1  20w½   3b0  33w½  50b1  29w1  17b 4 0 16 18

 

Boys 18 top 15 after 6

Ranking crosstable after Round 6
Rk. Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts. TB1 TB2 TB3 Rp
1 IM Martirosyan Haik M. 2470 ARM  60w1  27b1  37w1  25b1   2w1   6b1   4w 6 0 20 22 3188
2 IM Tabatabaei M.Amin 2493 IRI  45b1  11w1  29b1  36w1   1b0  13w1   3b 5 0 21 24 2623
3 Maghsoodloo Parham 2566 IRI  49w1  12b½   5w½  47b1  38w1  11b1   2w 5 0 19 22 2587
4 FM Sorokin Aleksey 2437 RUS  57b½  18w1  12b1  26w½  36b1  17w1   1b 5 0 19 21 2540
5 FM Ozen Bahadir 2304 TUR  71b1   8w1   3b½  30w½  14b1   7w½   9b 4,5 0 22 24 2549
6 FM Moroni Luca Jr 2459 ITA  21b1  26w½  39b1  40w1   9b1   1w0   8b 4,5 0 21 24 2559
7 FM Costachi Mihnea 2420 ROU  68w1  10b½  15w½  20b1  42w1   5b½  23w 4,5 0 20 22 2450
8 FM Livaic Leon 2436 CRO  44w1   5b0  58w1  41b½  27w1  25b1   6w 4,5 0 18 20 2478
9 Triapishko Olexandr 2458 RUS  58w1  67b1  38w½  28b1   6w0  10b1   5w 4,5 0 18 20 2521
10 FM Tran Minh Thang 2293 VIE  72b1   7w½  23b1  14w½  29b1   9w0  12b 4 0 21 23 2449
11 Pultinevicius Paulius 2351 LTU  48w1   2b0  44w1  32b1  30b1   3w0  18b 4 0 20 23 2447
12 Carnicelli Valerio 2329 ITA  65b1   3w½   4w0  57b1  15w½  43b1  10w 4 0 20 22 2341
13 FM Laurent-Paoli Pierre 2305 FRA  79w½  43b½  50w1  24b1  16w1   2b0  15w 4 0 19 21 2290
14 FM Fakhrutdinov Timur 2419 RUS  50w1  33b1  28w½  10b½   5w0  41b1  20b 4 0 19 22 2389
15 FM Mustafin Andrey 2242 AZE  51b1  39w½   7b½  22w½  12b½  36w1  13b 4 0 19 22 2259

 

Boys 18 top 15 after 6

Ranking crosstable after Round 6
Rk. Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts. TB1 TB2 TB3 TB4 TB5 Rp
1 FM Lomasov Semen 2393 RUS  35w1  22b1  13w1  19b1   3b1   4w1   2b 6 0 20 23 3 6 2973
2 FM Blohberger Felix 2256 AUT  48b½  37w1  21b1  32w1  14w1   9b½   1w 5 0 18 21 3 4 2403
3 FM Esipenko Andrey 2490 RUS  44w1   9b1  24w1  15b1   1w0   8b½  10w 4,5 0 23 26 3 4 2415
4 Pitzanti Matteo 2175 ITA  51w1  59b1   5b½   7w1  15w1   1b0  12b 4,5 0 22 23 3 4 2220
5 FM Shevchenko Kirill 2438 UKR  54w1  29b1   4w½   6b½  19w½  28b1   8w 4,5 0 20 22 3 3 2316
6 Sam Gabriel 2069 USA  73w1  46b1  32b½   5w½  18w1  14b½  11w 4,5 0 19 19 3 3 2276
7 FM Shubin Kirill 2304 RUS  39w½  31b1  34w1   4b0  20w1  22b1   9w 4,5 0 18 21 3 4 2299
8 FM Davtyan Artur 2280 ARM  61b1  19w0  41b1  20w1  23b1   3w½   5b 4,5 0 18 20 3 4 2349
9 Pavlov Danila 2157 RUS  67b1   3w0  50b1  58w1  36b1   2w½   7b 4,5 0 17 19 3 4 2306
10 Peng Hongchi 2241 CHN  72w1  34b½  39w1  14b0  25w1  21b1   3b 4,5 0 17 18 3 4 2269
11 FM Zarubitski Viachaslau 2340 BLR  42b1  21w½  20b0  35w1  32b1  19w1   6b 4,5 0 17 20 3 4 2305
12 CM Teclaf Pawel 2342 POL  34w0  72b1  40w1  13b½  33w1  24b1   4w 4,5 0 17 18 3 4 2228
13 Zhao Chenxi 2124 CHN  64w1  26b1   1b0  12w½  16b½  36w1  17b 4 0 21 23 3 3 2382
14 Yakubboev Nodirbek 2431 UZB  41b1  23w½  58b1  10w1   2b0   6w½  15b 4 0 21 23 3 3 2217
15 Semjonovs Ilja 2245 LAT  45w1  40b1  38w1   3w0   4b0  33b1  14w 4 0 18 21 3 4 2241
Tags: ,
Share: 0